Przejdź do treści

Jak zrobić stół z żywicy epoksydowej z drewnem?

  • przez


Jeśli uważasz, że potrzebujesz profesjonalnego rzemieślnika, aby mieć piękny stół epoksydowy, pozwól nam powiedzieć Ci, że tak nie jest. Jeśli masz na to ochotę, poniżej przedstawiamy kilka pomocnych sztuczek, a także krótkie instrukcje opisujące dokładnie, w jaki sposób możesz stworzyć stół z żywicy epoksydowej, który sprawi, że Twoi goście będą pytać, gdzie go kupiłeś. Może wydawać się to dość trudnym przedsięwzięciem, ale z odpowiednimi narzędziami, odpowiednią motywacją i kilkoma wskazówkami, wkrótce będziesz na dobrej drodze do stworzenia stołu z żywicy epoksydowej, który zawstydziłby nawet najbardziej prestiżowy sklep meblowy.

Dlaczego stoły z żywicy epoksydowej są ostatnio tak modne?


W ostatnich miesiącach epoksydowe stoły typu „rzeka” stały się modne na całym świecie. Chociaż wydaje się, że mają zwolenników na całym świecie, pochodzenie tego ruchu estetycznego wydaje się pochodzić ze starych dobrych Stanów Zjednoczonych. Wydaje się, że ich popularność rośnie wykładniczo, a dlaczego nie? Stoły z żywicy epoksydowej pasują praktycznie do każdej estetyki i czują się jak w domu w każdej przestrzeni, niezależnie od tego, czy masz małe mieszkanie w Nowym Jorku, czy masz zasłużoną filiżankę burbona na swoim ranczo w świetle zachodzącego słońca w Teksasie, te stoły po prostu czują się dobrze.


W jaki sposób stoły z żywicą epoksydową tego dokonały? Cóż, jest to kombinacja czynników, ale głównym powodem wydaje się być to, że nie mają ograniczeń estetycznych, pozwalając każdemu stworzyć taki, który pasuje do jego stylu i przestrzeni, w której umieszcza swój epoksydowy stół rzeczny. Spójrzmy prawdzie w oczy, ty wiedz, czego potrzebuje twoja przestrzeń życiowa o wiele lepiej niż zespół w lokalnej IKEA.


Znalezienie najlepszej żywicy może być prawdziwą łamigłówką. Uważamy jednak, że znaleźliśmy idealny produkt do tego zadania i uważamy, że ten niesamowity produkt przyniesie Ci wiele korzyści. Oto krótki przegląd jego atrybutów i korzyści, jakie może Ci przynieść!


Jeśli szukasz przezroczystej żywicy odlewniczej do następnego projektu na stół, nie szukaj dalej niż ta niesamowita przezroczysta żywica odlewnicza z niesamowitych rozwiązań. Jeśli myślisz, że wszystkie przezroczyste żywice odlewnicze są takie same, nie jesteś sam, ale powinieneś wiedzieć, że nie wszystkie są wykonane tak samo, jak można by sądzić.
Czemu? Cóż, podobnie jak każdy inny produkt na rynku, żywice są zwykle produkowane zgodnie z budżetem i w zależności od tego, ile firma jest skłonna wydać, możesz otrzymać naprawdę dobrą żywicę lub naprawdę słabą. Zapewniamy, że przezroczysta żywica do odlewania musi być najwyższej jakości, ale co sprawia, że ​​jest tak wspaniała?
Cóż, poza dużą ilością sprzedawanych produktów (która jest idealna do odlewania stołów z żywicy), ten produkt jest niesamowicie spójny przez cały okres użytkowania. Jego najwyższej jakości dzięki temu ​​pęcherzyki i niedoskonałości są minimalne (co jest idealne przy wlewaniu żywicy w takich objętościach).

To, co sprawia, że żywica jest szczególnie imponująca, to łatwość jej obróbki w porównaniu z innymi produktami w swojej klasie, jej formuła o niskiej lepkości zapewnia, że ​​nigdy nie będziesz musiała tracić czasu i minimalizuje ryzyko przelania. Oznacza to, że możesz skupić się na tym, aby każda porcja była odpowiednia, zanim pozwolisz jej stwardnieć.
Jeśli te atrybuty nadal nie wystarczają, aby przekonać Cię, że jest to żywica dla Ciebie, może fakt, że jest to produkt w całości najwyższej jakości z bezpieczną dla żywności klasyfikacją i ma wodoodporną klasyfikację. Naprawdę nie możesz się pomylić z takim produktem; poza tym mają niesamowity zespół obsługi klienta, który czeka, aby pomóc Ci w razie jakichkolwiek problemów lub pytań dotyczących ich produktu lub aplikacji, do której będziesz go używać.


Gdy już zapełnisz swój stół, możesz rozważyć nadanie swojemu arcy dziełowi ostatniej warstwy. Mówią, że obrabiany przedmiot jest tylko tak dobry, jak jego wykończenie, a jeśli to prawda, wyrządzisz sobie krzywdę, jeśli zdecydujesz się nie wypróbowywać tego. Oto, co myśleliśmy.


Teraz, gdy masz już posortowaną sprawę, nadszedł czas, abyś zastanowił się, jakie będą twoje ostatnie szlify. Oprócz szlifowania krawędzi stołu lub decydowania, czy chcesz dodać trochę bejcy do drewna, powinieneś rozważyć, jaką warstwę wykończeniową nałożysz na istniejący wypełniacz żywiczny.
Dobrym pomysłem jest dodanie warstwy wykończeniowej, która nie tylko dobrze wygląda, ale ma trwałość i elastyczność, aby wytrzymać wszelkie siły, z jakimi będzie się zmagać Twój stół przez cały okres jego użytkowania. Biorąc to pod uwagę, uważamy, że zespół WoodandMates.pl wykonał świetną robotę, zapewniając jakość i ilość produktu potrzebnego do tego przedsięwzięcia.


Co sprawia, że nasze produkty są tak wyjątkowe? Cóż, jest dość wszechstronny, pozwala dodawać barwniki lub inne dodatki, które mogą przychodzić ci do głowy, czy to proszek miki, brokat czy cekiny, w zależności od twoich preferencji.

Co więcej, jest odporny na ciepło oraz nieszkodliwy dla ciebie ani dla środowiska (chociaż prawdopodobnie powinieneś nadal nosić osobiste wyposażenie ochronne podczas pracy z absolutnie dowolnym rodzajem.

Żywica samopoziomująca i wymaga niewielkiego lub żadnego wysiłku z Twojej strony do aplikacji, a także jest odporna na promieniowanie UV, co oznacza, że ​​możesz ustawić swój stół na świeżym powietrzu w te letnie miesiące, nie martwiąc się o żadne żółknięcie!


Wybór odpowiedniego drewna na stół!


Jeśli sekretem e wybór najlepszego drewna to sztuczka do stworzenia najlepszego epoksydowego stołu. Jeśli chodzi o stoły z żywicy epoksydowej, jedynym aspektem, na który nie chcesz przepłacać, jest jakość drewna wybranego do obrabianego przedmiotu. Czemu? Twój stół przeżyje wiele lat w swoim życiu, a Ty zainwestujesz dużo czasu, pieniędzy, aby go ożywić.

Ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, jest Twoja ciężka praca, która powoli (lub szybko) rozpada się na Twoich oczach.
Użyte drewno powinno być jak najbardziej naturalne. Z ciekawymi sojami, kolorami, zróżnicowaną budową. Tutaj na przykład dobrym wyborem jest deska wykonana z pnia drzewa o grubości co najmniej 4 cm. Znana powszechnie deska z żywymi krawędziami wygląda tutaj szczególnie stylowo. Taki kawałek drewna można znaleźć w dobrym warsztacie stolarskim, u sprzedawcy drewna lub w Internecie. Alternatywnie możesz oczywiście użyć dwóch drewnianych desek z marketu budowlanego, które z jednej strony wycina się w lekko wygięty kształt za pomocą wyrzynarki. Czy to od stolarza, czy z marketu budowlanego: najważniejsze jest, aby drewno było dobrze wysuszone. Idealnie zawartość wilgoci powinna być mniejsza niż 10%.

Przygotowanie deski drewnianej
Masz dwie możliwości przygotowania drewna. Po pierwsze, możesz samodzielnie przygotować drewno. W tym celu potrzebujesz piły tarczowej i strugarki, aby uzyskać odpowiednią długość i grubość, a następnie podzielić drewno na środek.
Z drugiej strony masz również możliwość zakupu desek o pożądanej grubości i długości lub po prostu kupowania desek drewnianych i przycinania ich tak, aby pasowały do ​​pożądanego zastosowania. Jeśli masz niewielkie doświadczenie w obróbce drewna, ta opcja jest znacznie łatwiejsza (nie odgryzaj więcej, niż możesz przeżuć). Ponadto zakup maszyn zdolnych do obróbki drewna w ten sposób może być dość kosztowny, więc dokładnie rozważ swoje opcje i budżet. Nawet jeśli początkowy kawałek drewna jest dość duży, zaleca się przygotowanie go przez profesjonalistę przed dalszą obróbką.
Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że dwie deski mają dokładnie taką samą długość. Ponadto krawędzie boczne muszą być przycięte pod kątem prostym do prostych boków zewnętrznych. Pamiętaj, że ważne jest również, aby oba kawałki drewna miały tę samą grubość. Powinny też być absolutnie płaskie. W razie wątpliwości wskazane jest zlecenie wykonania prac wykończeniowych stolarzowi.


Przygotowanie przestrzeni roboczej

Ponieważ żywica epoksydowa jest dość wrażliwą substancją, przed rozpoczęciem odlewania należy odpowiednio przygotować miejsce pracy. Bardzo wysokie temperatury, zimno lub wilgotność mogą mieć negatywny wpływ na wygląd i działanie żywicy. Dodatkowo niekorzystne warunki zewnętrzne mogą wpływać na czas schnięcia żywicy.
Idealna temperatura do przetwarzania żywicy epoksydowej to minimum 20° Celsjusza. Należy to również wziąć pod uwagę podczas przechowywania, nawet jeśli temperatura w pomieszczeniu wynosi idealne 20°C, jeśli temperatura znacznie spadnie w kierunku podłogi, termometr powinien wskazywać tylko 15° do 17°C.
Gdyby żywica epoksydowa miała być przechowywana na podłodze w tych temperaturach, w żywicy mogłyby szybko utworzyć się maleńkie, nieestetyczne pęcherzyki. Nie można ich bardzo łatwo usunąć nawet za pomocą suszarki z gorącym powietrzem. Dlatego lepiej przechowywać materiał na stole warsztatowym lub półce. Innym ważnym czynnikiem jest to, aby miejsce pracy było również wolne od kurzu, suche i dobrze wentylowane.