Przejdź do treści

Stoły z żywicy powstają w określony sposób

  • przez

ŻYWICA EPOKSYDOWA CZYLI JAK WYKONAĆ „RIVER TABLE” czyli STÓŁ RZECZNY?

River table to piękna nazwa pięknego stołu jaki może w piękny sposób wypełnić przestrzeń i służyć domownikom w jadalni, jako stoli kawowy czy stół konferencyjny w biurze czy innej przestrzeni reprezentacyjnej. W stole tego typu części drewniane łączone są przez pas żywicy epoksydowej. Najczęściej kolorem do łączenia jest kolor niebieski żywicy a co za tym idzie powstaje rzeka w środku stołu.

Sposób wykorzystania drewna i jego cięcia przedstawiłem poniżej. Jest to jeden z najbardziej optymalnych sposobów wykorzystania drewna oraz łączenia przy pomocy żywicy epoksydowej.

Żywica może być również użyta w inny sposób tzn. może być użyta nie w części środkowej łączącej 2 „deski” lecz również na bokach czyli obrzeżach stołu. Dzięki czemu możemy otrzymać idealny kształt stołu.

Stół tego typu nadaje się idealnie zarówno do domu, ogrodu, jako stół konferencyjny w biurze oraz w restauracji. Żywica posiada bardzo wysoką odporność zarówno mechaniczną jak i na środki chemiczne dlatego doskonale sprawdzi się jako mebel silnie użytkowany w restauracji domu czy biurze.

W razie pojawienia się jakichkolwiek uszkodzeń, zadrapań ich usunięcie odbywa się tak samo jak przy obróbce drewna a zatem renowacja jest łatwa i pozwala na przedłużenie żywotności mebla na wiele lat.

Nie da się wykonać 2 takich samych stołów z żywicy. Każdy jest unikatowy i niepowtarzalny. Klient może wybrać rodzaj drewna, sposób jego impregnacji (lakier, bejca, farba itp.) można wybrać rodzaj drewna: jesion, dąb czy inny rodzaj drewna oraz sposób wykonania nóg oraz ich malowania czyli kolor i kształt.

Wiele jest metod wykonania stołów z efektem river. Można wykorzystać kamienie, szkło, czy malowanie jednak najbardziej klasycznym z nich. Nie jest to zadanie proste i wymaga minimalnego doświadczenia w obróbce drewna i kilka mniejszych lub większych projektów z drewna i stali.

Nasze doświadczenie wielu lat pracy z meblami industrialnymi łączącymi drewno, stal lub aluminium na wymiar sprawia, że każdy z naszych projektów jest perfekcyjny i wykonany z dbałością o każdy szczegół.

Co jest potrzebna do wykonania stołu z żywicy?

  • Duża drewniana deska z oflisem nadająca się na blat stołu, najlepiej aby miała min 50 mm grubości dzięki czemu w czasie procesu heblowania będziemy w stanie uzyskać zadowalającą grubość.
  • Żywica epoksydowa bezbarwna najlepiej z nadmiarem.
  • Barwnik do żywicy epoksydowej. Niebieski, czerwony lub inny.
  • Kilka kubełków „z dziubkiem” do łatwego nalewania o pojemności 0,5 do 2 l dla łatwej aplikacji.
  • Silikon.
  • Taśma klejąca.
  • Opalarka do eliminacji pęcherzyków powietrza.
  • Duża drewniana płyta np. wiórowa dopasowana do wymiarów stołu.
  • Deski o wysokości min grubości płyty i grubości przyszłego stołu. Dzięki nim powstaną obrzeża formy użytej do wykonania stołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *