Przejdź do treści

Żywice epoksydowe do drewna, na stoły, blaty, stoliki – recenzje i przewodnik.

  • przez

Wstęp

Jeśli chcesz zamienić kawałek drewna w kolorowe i trwałe dzieło sztuki, żywica epoksydowa jest jedną z możliwości. Aby zobaczyć tego przykłady, po prostu spójrz na niektóre ze wspaniałych „stolików rzecznych z żywicy”, które wykonaliśmy dla naszych klientów.

Czy możesz takie ciekawe rezultaty uzyskać ze standardowymi wykończeniami drewna, takimi jak bejce i lakiery? Absolutnie nie! A to tylko jeden przykład tego, jak żywice epoksydowe można wykorzystać w kreatywny i artystyczny sposób.

Jednak wybór nie zawsze jest łatwy. Na rynku dostępne są wszystkie rodzaje epoksydów i nie ma dwóch identycznych. Chociaż nie zawsze musisz mieć idealny produkt, warto zrozumieć, czego używasz.

Oczywiście wysokiej jakości żywice epoksydowe mogą być trochę drogie, więc przed zakupem zdecydowanie powinieneś zrobić rozeznanie. Lub, jeśli nie masz ochoty robić tego wszystkiego, możesz po prostu zobaczyć jak wykonują stoły specjaliści z doświadczeniem.


Przeanalizujemy wiele najlepszych żywic epoksydowych do drewna, jakie udało nam się znaleźć, a następnie podsumujemy zalety i elementy na które należy zwrócić uwagę. Ich podstawowe właściwości i cechy. Zapewniam również analizę porównawczą, a także dokładniejszy przewodnik, który pomoże Ci podjąć decyzję.

Dla tych z was, którym się spieszy, osobiście uważam, że żywica epoksydowa jest najlepszą opcją do budowy ciekawych mebli, ale prawdziwy majsterkowicz może chcieć czytać dalej, aby uzyskać wygodniejszą opcję.

Jeden z najlepszych produktów, jakie widziałem. To powiedziawszy, ten produkt oferuje również jeden z największych obszarów pokrycia, jakie widziałem na 48 metrach kwadratowych i jest również naturalnie odporny na rumienienie.
Temperatura i mieszanie

Najważniejszą częścią tego produktu jest temperatura w pomieszczeniu i mieszanie. To są dwa ważne momenty. Musisz utrzymywać w pokoju ok 20 stopni, czyli w miejscu, w którym producent twierdzi, że ma go zachować. Kolejnym ważnym aspektem jest ostrożność podczas mieszania, pamiętaj, aby wlać go do różnych pojemników podczas odmierzania.

Mieszałem przez około 10 minut i cały czas należy monitorować temperaturę epoksydu, aż osiągnęła 33 stopnie, co jest jedną z porad. Niech ta żywica epoksydowa trochę się nagrzeje, aby utwardziła się trochę mocniej, jeśli chcesz mieć odporną na zarysowania i twardszą powierzchnię.